SAJTÓKÖZLEMÉNY
Szeged Város vezetésének méltatlan és ellenséges magatartása miatt az Egyesület vezetősége úgy határozott, hogy az egyesület a következő közgyűlés időpontjától Délvidéki Aero Club 1930. néven működik tovább.
Ez a történelmi elnevezés emlékeztet bennünket arra, hogy a repülés eszméje erősebb annál, hogy a napi politika áldozatává váljon, a levegő utáni vágy túléli az elpusztításán fáradozókat.
Szeged Város vezetése – aki egyesületünkkel együttműködve jutott térítés nélkül a közel 200 hektáros ingatlanhoz, és a szakmai segítségünkkel pályázott sikeresen a repülőtér fejlesztését lehetővé tévő forrásokért – kicsinyes módszereket is igénybe véve azon fáradozik, hogy működésünket lehetetlenné tegye, tevékenységünket szétzilálja. Ahelyett, hogy büszke lenne a közel 80 éves civil szervezetre és óvná a működésében rejlő lehetőségeket, tulajdoni perbe kényszerített bennünket azokért az épületekért, amelyekben közel 40 éve dolgozunk, és amelyek jelentős részét a tagjaink keze munkájával hoztuk létre és fejlesztettük, vagy saját forrásból vásároltuk.
Teszi mindezt úgy, hogy a sportrepülés folytatására vonatkozóan semmilyen elképzeléssel nem rendelkezik, kérdéseinket és megoldási javaslatainkat pedig válasz nélkül hagyja. A város által megbízott új üzemeltető közel 2 éve térítés nélkül használja eszközeinket és berendezéseinket és egyúttal soron kívüli bírói intézkedést kért a kilakoltatásunkra, sőt kezdeményezte, hogy azt karhatalmi segítséggel végre is hajtsák.
Nem értjük pontosan, hogy mi a célja az ellenünk több irányból indított támadásnak, csak érzékeljük, hogy a folyamat irányítói számára semmilyen fontossággal nem bír az a több évtizedes kultúra, szakmai ismeret, ami lehetővé tenné, hogy az erre a célra kiváló adottságokkal rendelkező repülőtér és a környező táj az európai sportrepülés kiemelkedő színtere lehessen.
Miközben a Nemzetközi Repülő Szövetség (FAI) világversenyek helyszínéül választotta Szegedet és szerződést kötött az egyesületünkkel a versenyek lebonyolítására, a helyi politikai vezetés szűklátókörű agressziója a „közérdek” nevében egyesületünk létét veszélyezteti.
Vajon mi lehet az a rendkívüli kényszerítő erő, aminek hatására a város vezetése a repülőegyesületen túl minden, a repülőtéren dolgozni kívánó, beruházni szándékozó, versenyszerűen sportoló, vagy akár csak kedvtelésből repülő szervezet, magánszemély, vagy társaság számára lehetetlenné teszi, hogy tartósan letelepedjen?
Az biztos, hogy ez a viselkedés nem egy működő, a környezetbe szervesen illeszkedő repülőtér megteremtését célozza.
Az a mód, ahogy az Önkormányzat megbízásából eljáró Szegedi Közlekedési Társaság a fair play minden szabályától mentesen, látszólag a jogszerűség talaján állva, de már az ingatlanjaink tulajdonjogáról szóló per befejezése előtt földönfutóvá tett bennünket, híven mutatja azoknak a civil szervezeteknek és polgári kezdeményezéseknek a sorsát, akik a hatalom útjába kerülnek.
Annak érdekében, hogy felhívjuk a figyelmet az egyesületünket ért igazságtalanságokra, és kifejezésre juttassuk a hatalmában bízó szegedi városvezetés sportrepülés ellenes tevékenységével szembeni ellenvéleményünket, úgy határoztunk, hogy nevünkből töröljük a Szegedi Repülő Egyesület elnevezést és tevékenységünket Délvidéki Aero Club 1930. néven folytatjuk tovább.
Előzmények